PoradyLutnicze.pl

porada lutnicza 48hJestem posiadaczem gitary w kolorze czarnym, który ma to do siebie, że podczas intensywnej eksploatacji szybko się „brudzi” (chodzi mi o odciski naturalnie). Chciałbym się dowiedzieć, czy są na to sposoby? Wystarczy sucha ściereczka czy są jakieś spray`e bądź coś w tym stylu ułatwiającego czyszczenie?

Posiadacze gitary w kolorze czarnym (i nie tylko) mający problem z usuwaniem m.in. odcisków palców z powierzchni lakierowanych instrumentu mogą wspomagać się płynami przeznaczonymi właśnie do tego celu. Są to płyny różnych firm, z których na naszym rynku najbardziej znane to: Gibson, Dunlop, Ken Smith występujące pod wspólną nazwą „Gitar Polish” (czyszczą i konserwują powierzchnie lakierowane).

Jak stosować? Należy spryskać lakierowaną powierzchnię płynem, rozprowadzić go szmatką, odczekać ok. 2-3 minuty a następnie wypolerować do połysku.

Grzegorz Pawlenko – gitarzysta-elektronik. Grał w zespołach: DR HUCKENBUSH, BABSZTYL i PARKWAY. Po zakończeniu kariery muzycznej zajął się serwisem i naprawą instrumentów elektrycznych, akustycznych, elektro-akustycznych, wzmacniaczy i efektów gitarowych.
czyszczenie gitary