Damian K: Jakie mogą być przyczyny ustawienia złej płaszczyzny mostka typu Floyd Rose? Dodam, że sprężyny wymienione na Schallera, a most nadal nie wraca na swą pozycję i się rozstraja. W czym tkwi problem?

Jeżeli most nie wraca do punktu ZERO, a co za tym idzie: rozstraja gitarę, to przyczyny mogą być następujące: źle ustawiony balans pomiędzy strunami a sprężynami, zużyte trzpienie, na których most się trzyma lub zużyte noże mostu.

Zapoznaj się z zasadami ustawienia FR. Jeżeli uzyskasz idealny balans, a gitara nadal będzie się rozstrajała, to musisz oddać instrument do zakładu lutniczego na wymianę trzpieni lub ostrzenie noży mostu. Koszty takiej naprawy to około 50-100 złotych. Nie zachęcam Cię, abyś próbował ostrzyć noże samodzielnie. W Internecie można znaleźć opis takiej pracy w warunkach domowych za pomocą pilnika do metalu. Noże muszą być ostrzone specjalną maszyną, specjalnym frezem i pod specjalnym kątem. Jeżeli zachowamy wszystkie te warunki nie ma możliwości, aby most FR po jednym naciśnięciu na wajchę rozstroił gitarę.