PoradyLutnicze.pl

Marek: Mam gitarę Squier Bullet i chcę zmienić set przetworników SSS na 2 aktywne humbuckery EMG 81 i 85, set Zakka Wylde’a + cała elektronika, ale dostępne są tylko układy przeznaczone do les pauli, czyli 4 potencjometry i gibsonowski przełącznik.

Czy istnieje możliwość zamontowania takiego układu w stratocasterze bez ponoszenia dodatkowych kosztów modyfikowania przetworników i całego układu, by było to dostosowane do Squiera Builleta? Gdzie muszę zamieścić baterię potrzebną do zasilania całego setu, tak bym w każdej chwili mógł bezproblemowo ją wymienić? Czy potrzebne jest jakieś wycinanie otworów w korpusie, jakieś modyfikacje itp. Czy to wszystko byłoby drogą inwestycją i w miarę realną w takiej gitarze?

Zmiana jak najbardziej realna. Wiążą się z tym pewne niezbędne modyfikacje. Pierwszą z nich jest zmiana pickguardu na typowy 2 X HB – koszt 30-100 złotych w zależności od firmy. Zakup setu EMG – koszt około 500-600 złotych.

Set może z powodzeniem pracować na jednym potencjometrze volume i jednym tone lub dwóch volume i jednym tone lub jednym volume i dwóch tone. Nie ma to żadnego znaczenia dla prawidłowej pracy przetworników.

Producent dołącza 4 potencjometry właśnie dlatego, aby każdy miał możliwość montażu niezależnie od typu gitary. Nie dołącza natomiast przełącznika typu LP. Jeżeli chcesz mieć szybki dostęp do baterii, to niestety wiąże się to z montażem specjalnego pojemnika. Z reguły frezuje się komorę z korpusie na tylnej jego części. Koszt około 100 złotych.