Damian: Powracając do mojego tematu o mostku Floyd Rose. Dowiedziałem się o możliwości kupna samej blaszki do mostka, ale nie mogę znaleźć żadnej strony która tak ową rzeczą dysponuje. Ostrząc sobie ostrza w mostku zrobiłem to niewłaściwie i most jest do wyrzucenia. Pragnę się dowiedzieć czy to prawda o blaszkach (z ostrzami) do którego mocuje się inne komponenty? Tylko zależałoby mi na DOBREJ jakości blaszkach!

Jeżeli chodzi Ci o noże, na których most FR opiera o trzpienie, to ich wymiana jest możliwa tylko w niektórych modelach. Wymienne noże są raczej domeną tańszych konstrukcji np. Overlord of Music (foto1). Konstrukcja tego mostu pozwala na wyjęcie ostrzy z boków mostu i wymianę na nowe. Inne mosty FR np. oryginalne konstrukcje (foto2), nie dają możliwości zmiany noży. Jeżeli dojdzie do ich zużycia, wówczas trzeba zmienić całą podstawę mostu (foto3). Jeżeli Twój most nie ma możliwości wymiany noży, to musisz dopasować odpowiednią bazę i przełożyć do niej wszystkie części.
BASE PLATE – tak określana jest podstawa mostu FR i pod taką nazwą znajdziesz ją w sklepach z częściami gitarowymi. Jeżeli będziesz miał z tym problem to podam Ci kilka linków :
http://www.prorockgear.com/ofrshimsplates.aspx
http://www.paytons.com.au/category.php?id_category=281
http://www.millbrook.fi/tuotteet.php?k=16839&tuoteryhma_id=139
Warto abyś przy zmianie opierał się o rysunek techniczny, który zdecydowanie ułatwi Ci przekładanie części (foto4).