PoradyLutnicze.pl

Maciek: Witam. Chodzę sobie dzisiaj po youtube i znalazłem taką ciekawostkę jak digital guitar. Jest to jakaś gitara która ma ekran na korpusie, nie ma strun ale lewą ręką gra się normalnie jakby one były. Jak to jest możliwe skoro przetworniki zbierają drgania strun i je wzmacniają, a przy braku strun to… no właśnie. Co wtedy? Drugi typ tej digital guitar to zwykła gitara z wbudowanym ekranem tak samo jak w tamtej. Zasada działania efektów jest chyba taka sama. Więc narzucam pytanie. Znajdą się tu jakieś informacje na temat tych dwóch typów gitar?

1. digital: www.youtube.com/watch?v=M2eiP12hQQY

2. digital: www.youtube.com/watch?v=fJkuvF4Gur4

Ekrany dotykowe przeżywają swój renesans. Wszystkie Iphony touch pady i inne urządzenia naszej epoki zdają egzaminy w każdej dziedzinie życia, więc dlaczego nie w muzyce?

Na temat różnic miedzy Digital Guitar a gitarą elektryczną „normalną” za dużo by rozmawiać. Digital guitar można potraktować jako nowoczesny syntezator gitarowy. Naszpikowany elektroniką i nowościami jest świetną zabawką dla ludzi posiadających na nią fundusze. Digital gitar w zasadzie tylko lekko przypomina z wyglądu normalnego elektryka. Zastanawianie się jak to działa jest stratą czasu i przypomina zastanawianie się jak działa komputer albo touchpad.

O wiele ciekawszymi rozwiązaniami są hybrydy elektroniki z normalnymi gitarami, czyli drugi link który podałeś. Jeżeli natkniesz się na zespół MUSE to zauważysz, że na gitarze wokalisty za mostem świeci jakiś kwadrat. Jak on tego używa i czy jest to dla niego przydatne? Rzeczywiście są utwory na płycie zespołu Muse, w których efekty tego procesora są używane. Brzmi to naprawdę fajnie i co najważniejsze nowocześnie. Jeżeli chcesz więcej informacji o tym efekcie to dokładnie zapoznaj się z wypowiedziami gitarzysty z linku www.youtube.com/watch?v=fJkuvF4Gur4. Omawia on wszystko co użytkownik powinien wiedzieć o tym urządzeniu.