PoradyLutnicze.pl

Szymon: Witam. Mam takie pytanie. Chcę kupić Schectera Demon z Floyd Rosem. Trudno sie ustawia taki most? Jestem początkujący. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dla wprawnego gitarzysty ustawienie mostu FR nie stanowi żadnego problemu. Nie są to jednak, z tego co obserwuję, umiejętności, jakie można nabyć w kilka minut. Niezbędne jest wyczucie instrumentu i poznanie wszystkich zależności, jakie występują między mostem, gryfem, wysokością strun, wysokością blokady.

Aby gitara działała jak trzeba, musisz poznać te zagadnienia. Głównym problemem, z jakim borykają się użytkownicy FR jest źle ustawiany balans między strunami a sprężynami mostu. Jeżeli most ustawiony jest błędnie, to nie pracuje on prawidłowo na swoich nożach co w konsekwencji doprowadza do nadmiernego rozstrajania się gitary. Nie brak umiejętności w regulacji jest w Twoim przypadku największym zagrożeniem.

Problemem może okazać się sam most a ściśle mówiąc materiały, z jakiego został wykonany. W tej cenie nie możesz liczyć na niezawodna jakość. Ściśle mówiąc – FR to urządzenie, które musi działać jak przysłowiowy „zegareczek”. W przeciwnym wypadku cały instrument nic nie jest warty. Kupując gitarę z FR w cenie 1000- 1500 złotych narażasz się na dalsze koszty związane z poprawą stabilności stroju (zakup nowego, lepszego mostu). Zanim dokonasz wyboru zapoznaj się z pytaniem Mateusza.