PoradyLutnicze.pl

Paweł: Ggram od roku na Epiphone LP100 EB i Marshallu MG15. Dozbierałem wystarczającą ilośc gotówki i planuję kupno Corta KX5. Czy bedzie to dobry wybór czy powinienem zainwestować w coś z tej samej półki cenowej w układzie hh?

Jestem trochę zdziwiony Twoim wyborem. Jeżeli posiadasz Epi LP 100 to jest to wystarczająco dobry instrument, w który warto zainwestować. Kupując Corta KX5 możesz paść ofiarą reklamy lub jednostkowej opinii o jakości tych instrumentów. Firma Epiphone wykonuje lepsze instrumenty niż firma Cort i tu nie zawaham się odradzić Ci tej zamiany.

Jeżeli Twój LP nie ma wady uniemożliwiającej gry lub jego barwa nie jest skrajnie słaba to zachęcam Cię abyś zainwestował w ten instrument. Jeżeli zakupisz zawodowe przetworniki np. oryginalne Gibsony lub coś z tej samej półki, możesz uzyskać świetne efekty.

W tańszych LP warto też zainwestować w zmianę mostu i strunociągu. Firma Gotoch lub Schaller ma w swej ofercie bardzo dobre jakościowo części. Chcąc, aby przetworniki były w pełni wykorzystane zachęcam Cię też do zmiany potencjometrów na markowe np. CTS.

Znam przypadki, kiedy po takiej inwestycji gitara brzmiała o kilka klas wyżej a właściciele byli z takich poprawek bardzo zadowoleni. Oddaj też gitarę do zakładu lutniczego zlecając wykonanie wysokości siodełek , pełnej regulacji i korekt na progach, o ile będzie taka potrzeba.

Osobiście cenię firmę Epiphone, ponieważ jej jakość wykonania i jakość materiałów jest wyższa niż innych marek w tym samym przedziale cenowym. Oczywiście zdarzają się egzemplarze słabe, ale znacznie rzadziej niż u innych producentów.